Použití antibakteriálních produktů

Použití antibakteriálních produktů

SALMON HYGIENE nabízí širokou škálu produktů s antibakteriálními vlastnostmi. Lze je použít při mytí, hygienických procesech a při výrobních činnostech, také při styku s výrobkem. Chrání před přenosem bakterií a křížovou kontaminací, zejména v prostředí s vysokou vlhkostí a rychle se kazícími složkami potravin, během prací vyžadujících nejvyšší hygienické standardy.

Ve fázi mytí výrobních oblastí lze použít příslušenství mycích systémů a ručního nářadí a během výrobních procesů ruční nářadí.

Příslušenství pro mycí systémy ULTRA HYGIENIC 

Použití antibakteriálního krytu trysek a krytu hadice výrazně zlepšuje hygienu mycího procesu, což omezuje možnost křížové kontaminace povrchu. Bakterie nepřenášejí na povrchy trysek a hadic pracovníci, kteří je používají. Plísně a houby se na výstupu vody nehromadí.

Antibakteriální přidání Polsilveru snižuje možnost růstu bakterií, včetně E. Coli a Staphylococcus aureus, o 92,1%. Používá se v krytech trysek a hadic.

Testování antibakteriálních vlastností bylo provedeno v souladu s ISA 22196, 2011 – Measurement
of antibacterial activity on plastics and other non-porous surfaces (Měření antibakteriální aktivity na
plastech a jiných neporézních površích).

Koncentrát Polsilver se vyrábí v souladu s následujícími normami EU a USA:
– nařízení EU č. 450/2009 – Aktivní a inteligentní materiály pro přímý kontakt s potravinami
– nařízení EU č. 1935/2004 – Materiály a suroviny pro přímý kontakt s potravinami
– nařízení EU č. 1129/2011 – Potravinářské příslušenství
– FDA – část 184 – Bezpečné látky

Ruční nástroje 

Antibakteriální řada ručního nářadí zajišťuje nejvyšší úroveň hygieny. Technologie použitá při jejich výrobě zabraňuje růstu bakterií uvnitř štětin a na povrchu. Štětiny kartáčů jsou navíc zajištěny antibakteriální pryskyřicí.

Antibakteriální nástroje jsou určeny pro oblasti, které vyžadují extrémně vysoké standardy čistoty a náležité péče při kontrole bakteriální kontaminace. Každá složka obsahuje technologii Biomaster Antimicrobial, která používá stříbrné ionty k inhibici růstu mikroorganismů. Biomaster je anorganická přísada s vysokou teplotní tolerancí (do 600 ° C), vyvinutá pro použití v polyethylenu a polypropylenu. Pomalé uvolňování aktivní složky poskytuje produktům dlouhodobou ochranu. Účinná složka v Biomaster  se nevyplachuje a je aktivní po celou dobu životnosti nástrojů, její složení je schváleno pro použití při kontaktu s potravinami a vodou.

Dual Retention System (DRS®) –   jedna z nejúčinnějších retenčních technologií a nejpokrokovější z hlediska výroby. Prvním prvkem metody DRS® je zajištění svazků sponou z nerezové oceli. To je pak kombinováno s nastavením epoxidové pryskyřice, která vytváří bezpečnou bariéru. Tento proces zajišťuje, že pryskyřice proniká hluboko do oblasti chomáčů, utěsňuje dutinu v chomáčové základně a zabraňuje bakteriím vniknout do chomáčového otvoru. Epoxidová pryskyřice obsahuje standardní technologii stříbrných iontů, jejíž antibakteriální vlastnosti aktivně inhibují růst plísní, hub a bakterií a poskytují tak bezkonkurenční ochranu.

Biomaster byl testován na bakterie, plísně a houby, které snižují růst až o 99,99%:

  • Campylobacter
  • E.Coli
  • Listeria
  • MRSA
  • Pseudomonas
  • Salmonella

Bakterie se mohou snadno šířit ve vysoce rizikových oblastech. Některé škodlivé bakterie zvané rezistentní bakterie mohou přežít v teplejších nebo chladnějších podmínkách-při teplotách v rozmezí od -1,5 ° C do 45 ° C, zatímco většina bakterií roste při teplotách mezi 25 ° C a 40 ° C.

Některé patogeny, jako je Listeria, mají dlouhou inkubační dobu a infekce může nastat až týdny po kontaktu s kontaminovaným produktem.

Detekovatelné antibakteriální pera 

Vybavení pro zaměstnance lze doplnit o detekovatelné pera s antibakteriálními vlastnostmi, které lze použít při práci vyžadující nejvyšší hygienické standardy.

Tvar a konstrukce pera snižují riziko pádu. Plast má jedinečný vzorec, který nabízí detekovatelnost pomocí detektorů kovů nebo detekovatelnost pod rentgenovými paprsky. Pera jsou odolná proti rozbití. V několika živých barvách jsou snadno viditelné a umožňují barevné kódování. Jsou vyrobeny z plastu obsahujícího antimikrobiální přísady stříbrných iontů a tato technologie zůstává aktivní po celou dobu životnosti produktu a chrání před patogenními zárodky a plísněmi, jako jsou E. Coli, MRSA a Salmonella.

Share This
Masz pytania? Spróbuj przeszukać naszą bazę wiedzy.