SYSTÉM BAREVNÉHO KÓDOVÁNÍ

Používání systému barevného kódování má mnoho výhod, může plnit kontrolní roli, předcházet hrozbám, ale funguje také jako vizuální pomůcka a umožňuje zaměstnancům rychleji najít nástroje, které potřebují. Barvy jsou univerzálním jazykem v továrnách, ve kterým mohou zaměstnanci mít různý původ a nemluví jedním jazykem. Barevné kódování je také ekonomické a pomáhá podporovat kulturu bezpečnosti výroby potravin mezi zaměstnanci. Plán barevného kódování v objektu může být založen na různých alergenech, typech produktů, fázích výroby nebo úrovni rizika kontaminace.

Společnostem, které zaměstnávají zaměstnance s poruchami rozpoznávání barev (barevná slepota), nabízíme alternativní způsob označování nástrojů laserovým značením. S pomocí laseru můžete na své nástroje nanést názvy, symboly nebo ochranné známky, které pomohou zaměstnancům rychle a bez chyb rozpoznat správné nástroje.

PRAVIDLA PRO ZAVEDENÍ BAREVNÉHO KÓDOVÁNÍ

1. Omezení počtu barev do max. 3-5 v malých a středních objektech.
2. Výběr kontrastní barev v okolních oblastech, aby nedocházelo k omylům.
3. Logické přiřazení barev – bílá je rychle spojena např. s moukou, ale pokud někdo upustí nástroj do produktu, bude těžší je najít.
4. Nepoužívat komplikované kombinace barev – použití jedné barvy na danou zónu. Okamžité rozeznání je jednou z největších předností barevně označených nástrojů.

5. Cejchování/ laserové značení nástrojů k posílení informací a / nebo k jejich doplnění. Laserové cejchování eliminuje nejasnosti a omyly, zejména ve firmách, které zaměstnávají zaměstnance s poruchou rozpoznávání barev (barevná slepota).
6. Okamžité spuštění programu pro celý závod, aby nedošlo k nesrovnalostem. Provádění
všech změn nástrojů najednou spolu s implementací informačního programu pro  zaměstnance. Teprve pak můžete eliminovat veškeré hrozby a ověřit si, zda kódování funguje a přináší výhody.
7. Konsekventní hlídání dodržování programu barevného kódování.

RUČNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ 
  MYCÍ  SYSTÉMY 
DETEKOVATELNÉ  PRODUKTY
PRŮMYSLOVÉ UTĚRKY
TABULE STÍNŮ 5S/6S
KONTEJTERY A NÁDOBY
Masz pytania? Spróbuj przeszukać naszą bazę wiedzy.